Ställning MRK Cup 2010 Ridhäst | 7/3 | 2/4 | 17/5 | 27/6 | 7/8 | 3/9 | 9/10 | |||||
Ryttare | Häst | Poäng Omg 1 | Poäng Omg 2 | Poäng Omg 3 | Poäng Omg 4 | Poäng Omg 5 | Poäng Omg 6 | Poäng Omg 7 | Poäng Omg 8 | Poäng omg 9 | TOTALT | |
1 | William Nilsson Fryer | Athos | 40 | 50 | 40 | 50 | 40 | 220 | ||||
2 | Moa Jonsson | Jagge | 40 | 50 | 30 | 120 | ||||||
2 | Hanne Forsberg | Pontino | 5 | 30 | 15 | 20 | 10 | 5 | 5 | 30 | 120 | |
4 | Ida Larsson | Toy | 5 | 20 | 40 | 30 | 5 | 100 | ||||
4 | Anna Freskgård | Hazel | 30 | 30 | 40 | 100 | ||||||
6 | Josefine Linder | Cassandra | 20 | 5 | 40 | 5 | 10 | 80 | ||||
7 | Frida Eriksson | Dayro | 20 | 50 | 70 | |||||||
8 | Anna Freskgård | Once again | 30 | 30 | 60 | |||||||
8 | Karin Rhedin | Cao Dai | 50 | 5 | 5 | 60 | ||||||
10 | Josefine Linder | Tigriz | 50 | 5 | 55 | |||||||
10 | Rosemarie Svensson | Coquette | 50 | 5 | 55 | |||||||
12 | Karin Rhedin | Lord | 5 | 50 | 55 | |||||||
12 | Anna Freskgård | Elwood | 50 | 50 | ||||||||
12 | Anna Freskgård | Gold Sun | 30 | 20 | 50 | |||||||
15 | Anneke Kroonder | Hektor | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 45 |
16 | Inger Axelsson | Dayro | 40 | 40 | ||||||||
17 | Rosemarie Svensson | Cosack | 5 | 20 | 5 | 30 | ||||||
17 | Moa Jonsson | Webbis | 30 | 30 | ||||||||
17 | Anna Carlsson | Vollenweider | 5 | 5 | 5 | 5 | 10 | 30 | ||||
20 | Catja Winther | Magic Blaise | 10 | 5 | 5 | 5 | 25 | |||||
21 | Johanna Lund | Chapel Hill | 10 | 5 | 5 | 20 | ||||||
21 | Louise Samuelsson | Sunrise | 5 | 10 | 5 | 20 | ||||||
21 | Ellenor Hjalmarsson | Jagge | 5 | 5 | 5 | 5 | 20 | |||||
21 | Marianne Martinsson | Timjan | 20 | 20 | ||||||||
25 | Marianne Martinsson | Marthy | 15 | 15 | ||||||||
25 | William Nilsson Fryer | Quirreboy | 5 | 10 | 15 | |||||||
27 | Bitte Susselmilch | Medusa | 10 | 10 | ||||||||
27 | Jennifer Boström | Safir | 5 | 5 | 10 | |||||||
27 | Linnea Kardell | Warina | 5 | 5 | 10 | |||||||
27 | William Nilsson Fryer | LaLiga | 5 | 5 | 10 | |||||||
31 | Pia Nykvist | Nirvana | 5 | 5 | ||||||||
31 | Linnea Kardell | Nirvana | 5 | 5 | ||||||||
31 | Anna Karin Hedlund | Chico | 5 | 5 | ||||||||
31 | Cecilia Andersson | Tabasco | 5 | 5 | ||||||||
31 | Veronica Kroonder | Hektor | 5 | 5 | ||||||||
31 | Ellenor Hjalmarsson | Webbis | 5 | 5 | ||||||||
31 | Anna Carlsson | Nirvana | 5 | 5 | ||||||||
31 | Anna Freskgård | Concord | 5 | 5 | ||||||||
Stäl | ||||||||||||
Ryttare | Ponny | Poäng Omg 1 | Poäng Omg 2 | Poäng Omg 3 | Poäng Omg 4 | Poäng Omg 5 | Poäng Omg 6 | Poäng Omg 7 | Poäng omg 8 | Poäng omg 9 | TOTALT | |
1 | Malin Axelsson | Triple Spotlight | 40 | 40 | 50 | 50 | 50 | 50 | 30 | 50 | 40 | 400 |
2 | Jennifer Hellkvist | Skipper Boy | 50 | 40 | 40 | 10 | 140 | |||||
2 | Sara Martinsson | Berlion Womblebeat | 30 | 30 | 30 | 50 | 140 | |||||
4 | Mollie Sager | Sun Rise | 50 | 40 | 90 | |||||||
5 | Matilda Sundin | Triple Spotlight | 30 | 40 | 70 | |||||||
6 | Mollie Sager | Derano Classic | 50 | 50 | ||||||||
7 | Cecilia Törnkvist | Nebo Jeno | 40 | 40 | ||||||||
8 | Mollie Sager | Sörbys Saturnus | 20 | 20 |