Mjölby Ridklubb 2010-10-03 |
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2010-10-02 kl. 06:50 Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Klass 4 - Dressyr Lätt B:2 Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Klass 6 - Dressyr Lätt A:4 |
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 | ||||
15 anmälda | ||||
Domare H: Annica Hubner | ||||
Domare C: Eva Bergstrand Roos | ||||
Domare M: AnnKristin Karlsson | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Elin Arnemyr Nyberg | Pasquinel | ||
16:15 | Mantorpsryttarna | Stanford - Mix | 61 | |
2 | Maja Ignell | Quidam de Camilia | ||
16:23 | Mantorpsryttarna | Quite Easy - Okänd | 66 | |
3 | jenny sandberg | Flix (SWB) | ||
16:31 | Valdemarsviks RK | Flamingo - Mix | 31 | |
4 | Lina Karlsson | Mondrian E | ||
16:39 | Mantorpsryttarna | Comefast xx - Monaco | 54 | |
5 | Jeanette Bonnevier-Öhlin | Dancing Queen | ||
16:47 | Vikbolandets RF | Dionysos - Hohenstein | 21 | |
6 | Therese Haglund | Delektra | ||
16:55 | Vretagymnasiets HF | De Niro - Rohdiamant | 24 | |
7 | Emelie Åbom | Bentley | ||
17:03 | Rappestad RK | Uckermärker - Kolibri | 8 | |
8 | Maja Johansson | Xairel | ||
17:26 | Vretagymnasiets HF | Haxixe - Eleito | 83 | |
9 | Beatrice Chrawall | Buke´falos KLT | ||
17:34 | Linköpings RS | Majim G - Rocky | 13 | |
10 | Christina Hjärtkvist | Bonita | ||
17:42 | Boxholms RK | Bartok - Bonaparte | 11 | |
11 | Sofie Lampa | Chili | ||
17:50 | Kinda RF | Uttini - Kaliber | 17 | |
12 | johanna Johansson Kvist | Tarinka Weering | ||
17:58 | Hageby Ridklubb | jetset-D - Farmer | 73 | |
13 | Anna Millinger | Marcell | ||
18:06 | Kinda RF | Maraton - Koncerz xx | 49 | |
14 | Åsa Gustafsson | Blondie | ||
18:14 | Väderstad HSK | Bernstein - Bradin | 10 | |
15 | Carola Sander | Pierreline | ||
18:22 | Skogslottens RF | Pierre - Ganesco | 62 | |
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 | ||||
25 anmälda | ||||
Domare C: Carina Tengvall | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Kristine Hjelm | First of July | ||
08:00 | 92 | |||
2 | Charlotte Esping | London Pride | ||
08:07 | Rappestad RK | Londonderry - Amiral | 45 | |
3 | madeleine mahrs | Sanzor (SWB) | ||
08:15 | Bjärka-Säby RF | Zorn (CRB 9007) - Cosmos xx | 71 | |
4 | Johanna Lindvall | Afrodite | ||
08:22 | Kinda Ridklubb | Amiral - Herkules | 2 | |
5 | Alexandra Sjöström | Morke | ||
08:30 | Skövde RF | Dalar - Knast Halsnaes | 55 | |
6 | Anna Carlson | Vollenweider | ||
08:37 | Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 80 | |
7 | Karin Wallin | Aerides | ||
08:45 | Norsholms RF | Aer (SWB) - Feinbrand | 1 | |
8 | Cecilia Rydin | Armada | ||
09:07 | Rappestad RK | Corrado WL - Bernstein | 5 | |
9 | Charlotte Törnkvist | Tippo (SWB) | ||
09:15 | Mantorpsryttarna | New Balance - Pontus | 75 | |
10 | Charlotte Esping | Irish Coffee | ||
09:22 | Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 36 | |
11 | Ida Johansson | Skolleruds Maestro | ||
09:30 | Alvastraryttarna | Artist - Rovallo | 72 | |
12 | Emma Delin | Mon Amie | ||
09:37 | Lanna RS | Lunbrigg 181 - Ljosen 145 | 53 | |
13 | Sofia Wallgren | Arabel | ||
09:45 | Mantorpsryttarna | Akribori - Arram | 3 | |
14 | Elisabeth Lakatos | Goofy | ||
09:52 | Bjärka-Säby RF | Chirac - Duell | 33 | |
15 | Lina Karlsson | Mondrian E | ||
10:15 | Mantorpsryttarna | Comefast xx - Monaco | 54 | |
16 | Kristin Samuelsson | Jever | ||
10:22 | Kinda RF | Akribori - Master | 37 | |
17 | Therese Haglund | Delektra | ||
10:30 | Vretagymnasiets HF | De Niro - Rohdiamant | 24 | |
18 | Birgitta Holm | Kosow Harward Classic | ||
10:37 | Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 42 | |
19 | Kristina Karlsson | Kariss Miss | ||
10:45 | Holavedens Lantliga | Mintage - Bonaparte | 40 | |
20 | Jeanette Bonnevier-Öhlin | Dancing Queen | ||
10:52 | Vikbolandets RF | Dionysos - Hohenstein | 21 | |
21 | Malin Filipsson | erbeline | ||
11:00 | Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 30 | |
22 | Therese Eriksson | Rappell | ||
11:07 | Rappestad RK | Regazzoni - Bayard | 67 | |
23 | ||||
11:15 | Skogslottens RF | Rubinrot - Hertigen | 70 | |
24 | ||||
11:22 | Tranås Ridklubb | Rotspon - Matchoo | 69 | |
25 | ||||
11:30 | Hageby Ridklubb | Hamlet Go - Kerman | 77 | |
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 | ||||
37 anmälda | ||||
Domare C: Marie Carlgren | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Monica Funge | Oberon (SWB) | ||
08:00 | Mantorpsryttarna | Gigolo - Osterglanz xx | 59 | |
2 | Rosemarie Svensson | Cosack | ||
08:07 | Mjölby Ridklubb | Saigon (ex Swingo) - Cyrano | 19 | |
3 | Sofia Wikvist | Calliope | ||
08:14 | Valla PK | Excall 596 - Ganesco | 14 | |
4 | Lina Wahlborg | Crucifix | ||
08:21 | Väderstad HSK | Eighty Eight Keys xx - Sober | 20 | |
5 | Ida Sigvardsson | Four Mile House Roxy | ||
08:28 | Stjärnorps RK | Okänd - Okänd | 32 | |
6 | Amanda Lindgren | Malva | ||
08:35 | Boxholms RK | Mr Mershwin (SWB) - Imperator | 48 | |
7 | Ida Andersson | Lutger fan de Slachtedyk | ||
08:42 | Holavedens Lantliga | Olrik 383 - Rypke 321 | 47 | |
8 | Anna Axelsson | Charline VII (SWB) | ||
08:49 | UllstämmaNorrgård | Ampere - Brabant | 16 | |
9 | Emma Andersson | Wadi | ||
08:56 | Mantorpsryttarna | Krunch de Breve - Topas | 81 | |
10 | Kristina Karlsson | Kariss Miss | ||
09:03 | Holavedens Lantliga | Mintage - Bonaparte | 40 | |
11 | Amanda Roth | Jilka | ||
09:10 | Folkungabygden | okänd - okänd | 38 | |
12 | Matilda Bergqvist | Liza La Petite (42) (SWB) | ||
09:17 | Boxholms RK | Guido (ex Gudo) - Excall | 43 | |
13 | Linda Petersson | Erbalder | ||
09:44 | Vretagymnasiets HF | Labrador - Cyrano | 29 | |
14 | Josefine Höög | Humle | ||
09:51 | Mantorpsryttarna | Racot - Raff | 35 | |
15 | Josefine Linder | Tigriz | ||
09:58 | Mjölby Ridklubb | Richfield - Hertigen | 74 | |
16 | Johanna Lindvall | Afrodite | ||
10:05 | Kinda Ridklubb | Amiral - Herkules | 2 | |
17 | Therese Eriksson | Rappell | ||
10:12 | Rappestad RK | Regazzoni - Bayard | 67 | |
18 | Malin Burenby | Romeo (SWB) | ||
10:19 | Holavedens Lantliga | Don Romantic - Royal | 68 | |
19 | Sara Lindberg | Be Spectacular** | ||
10:26 | Mantorpsryttarna | 6 | ||
20 | Johanna Lund | Zorro (SWB) | ||
10:33 | Mjölby Ridklubb | Fontana - Indus | 87 | |
21 | Alexandra Sjöström | Morke | ||
10:40 | Skövde RF | Dalar - Knast Halsnaes | 55 | |
22 | Alexandra Lampe | Munsboro Hurricane | ||
10:47 | Linköpings FK | Okänd - Okänd | 57 | |
23 | Emelie Gedahl | Dream of Donau | ||
10:54 | Motala RF | Goldmine xx - Abdullah | 26 | |
24 | Jenny Brolenius | Lusta | ||
11:21 | Linköpings FK | Cortus - Grandsudan F | 46 | |
25 | Lisa Lundberg | Brise Du Printempes | ||
11:28 | Mantorpsryttarna | Quattro - Osmium - Ramiro Z | 12 | |
26 | Erika Ackarsjö | Piledahls Karneval | ||
11:35 | Skogslottens RF | Feliciano - Torboldt | 63 | |
27 | Johanna Berglund | Caramel MK | ||
11:42 | Skärlunda RK | Chess - Ampere | 15 | |
28 | Charlotte Esping | Katara (SWB) | ||
11:49 | Rappestad RK | Briar - Testarossa | 41 | |
29 | Karin Wallin | Aerides | ||
11:56 | Norsholms RF | Aer (SWB) - Feinbrand | 1 | |
30 | Fanny Fäldt | Benita II L (SWB) | ||
12:03 | Lycketorps RK | Royal - Columbus xx | 7 | |
31 | madeleine mahrs | Sanzor (SWB) | ||
12:10 | Bjärka-Säby RF | Zorn (CRB 9007) - Cosmos xx | 71 | |
32 | Ebba Karlsson | Berthram af Tollstad | ||
12:17 | Mantorpsryttarna | Mintage xx - Lambert | 9 | |
33 | Maja Ignell | Quidam de Camilia | ||
12:24 | Mantorpsryttarna | Quite Easy - Okänd | 66 | |
34 | Emma Delin | Mon Amie | ||
12:31 | Lanna RS | Lunbrigg 181 - Ljosen 145 | 53 | |
35 | Marie Nyman | Mika Söe | ||
12:38 | Mjölby Ridklubb | 95 | ||
36 | ||||
12:45 | Linköpings RS | De Noir - Resident | 79 | |
37 | ||||
12:52 | Tranås Ridklubb | Rotspon - Matchoo | 69 | |
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt B:2 | ||||
27 anmälda | ||||
Domare H: Eva Bergstrand Roos | ||||
Domare C: AnnKristin Karlsson | ||||
Domare M: Annica Hubner | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Anna Mölgård | Victor | ||
12:00 | Skogslottens RF | Vivaldi - Urbino | 78 | |
2 | Susanne Westerlund | Vivelstads De Nuit | ||
12:07 | Linköpings RS | De Noir - Resident | 79 | |
3 | Josefine Krönfeldt | Miró | ||
12:15 | Rappestad RK | De la Gardie - Trombon | 51 | |
4 | Emma Gustafsson | Loengrins | ||
12:22 | Väderstad HSK | Landgold - Grundstein II | 44 | |
5 | Matilda Bergqvist | Miton | ||
12:30 | Boxholms RK | Griton - Magnifique | 52 | |
6 | AnnSophie Carlsson | Xenia | ||
12:37 | Hageby Ridklubb | Mintage - Labrador | 91 | |
7 | Annelie Ekeblad | Martell | ||
12:45 | Boxholms RK | Turban Rose - Utrillo | 50 | |
8 | Emelie Thörnvall | Davio | ||
12:52 | Väderstad HSK | Dammen - Courbett | 22 | |
9 | Emmy Nyberg | Elton | ||
13:00 | Valdemarsviks RK | Emmerton (ex Raldolala) - Palermo | 27 | |
10 | Emma Egedal | Zebori | ||
13:07 | Mantorpsryttarna | Akribori - Patrice (SWB) | 85 | |
11 | Charlotte Törnkvist | Tippo (SWB) | ||
13:30 | Mantorpsryttarna | New Balance - Pontus | 75 | |
12 | Anna Johansson | Bailey | ||
13:37 | 90 | |||
13 | Alexandra Morén | Cool Kid | ||
13:45 | Vretagymnasiets HF | Conteros - Dedo | 89 | |
14 | Johanna Hallin | Con Air Q | ||
13:52 | Vretagymnasiets HF | Cardento - Cortez | 18 | |
15 | Charlotte Esping | Irish Coffee | ||
14:00 | Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 36 | |
16 | Kristin Samuelsson | Jever | ||
14:07 | Kinda RF | Akribori - Master | 37 | |
17 | Madeleine Forsberg | Turkus | ||
14:15 | Hageby Ridklubb | Hamlet Go - Kerman | 77 | |
18 | Cecilia Rydin | Armada | ||
14:22 | Rappestad RK | Corrado WL - Bernstein | 5 | |
19 | AnneMarie Isaksson | Hertz | ||
14:45 | Valdemarsviks RK | Guinness 888 - Flamingo | 34 | |
20 | Emelie Åbom | Bentley | ||
14:52 | Rappestad RK | Uckermärker - Kolibri | 8 | |
21 | Sofia Wallgren | Arabel | ||
15:00 | Mantorpsryttarna | Akribori - Arram | 3 | |
22 | Maja Johansson | Xairel | ||
15:07 | Vretagymnasiets HF | Haxixe - Eleito | 83 | |
23 | Erika Ackarsjö | Piledahls Karneval | ||
15:15 | Skogslottens RF | Feliciano - Torboldt | 63 | |
24 | Kristina Hallenberg | Elwood | ||
15:22 | Mantorpsryttarna | Ehrenwort - Landadel | 28 | |
25 | Clara Wiberg Öster | Didrik | ||
15:30 | Linköpings RS | Okänd - Okänd | 25 | |
26 | Sofie Lampa | Chili | ||
15:37 | Kinda RF | Uttini - Kaliber | 17 | |
27 | ||||
15:45 | Skogslottens RF | Rubinrot - Hertigen | 70 | |
till toppen |
Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 | ||||
23 anmälda | ||||
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Madeleine Asklöf | Stella | ||
13:15 | Vikbolandets RF | Looping - Asterix | 93 | |
2 | Johanna Berglund | Caramel MK | ||
13:22 | Skärlunda RK | Chess - Ampere | 15 | |
3 | Elisabeth Lakatos | Goofy | ||
13:30 | Bjärka-Säby RF | Chirac - Duell | 33 | |
4 | Kristina Hallenberg | Olaf | ||
13:37 | Mantorpsryttarna | Armstrong - Fernando | 60 | |
5 | Malin Filipsson | erbeline | ||
13:45 | Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 30 | |
6 | Ida Johansson | Skolleruds Maestro | ||
13:52 | Alvastraryttarna | Artist - Rovallo | 72 | |
7 | Mikael Carlstedt | Mrs Robinson (24) (SWB) | ||
14:00 | Linköpings FK | Rubinrot - Eighty Eight Keys xx | 56 | |
8 | Elin Arnemyr Nyberg | Pasquinel | ||
14:07 | Mantorpsryttarna | Stanford - Mix | 61 | |
9 | Linda Petersson | Erbalder | ||
14:15 | Vretagymnasiets HF | Labrador - Cyrano | 29 | |
10 | Caroline Carlstedt | Weuchette | ||
14:22 | Åby Ridklubb | Weltmeyer - Amiral | 82 | |
11 | Johanna Lund | Zorro (SWB) | ||
14:30 | Mjölby Ridklubb | Fontana - Indus | 87 | |
12 | Josefine Höög | Humle | ||
14:52 | Mantorpsryttarna | Racot - Raff | 35 | |
13 | Alexandra Lampe | Munsboro Hurricane | ||
15:00 | Linköpings FK | Okänd - Okänd | 57 | |
14 | Malin Borring | Kosow Harward Classic | ||
15:07 | Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 42 | |
15 | Nicole Tallberg | Toscana | ||
15:15 | Skogslottens RF | D-Day - Nepal | 76 | |
16 | Emelie Gedahl | Dream of Donau | ||
15:22 | Motala RF | Goldmine xx - Abdullah | 26 | |
17 | Malin Burenby | Romeo (SWB) | ||
15:30 | Holavedens Lantliga | Don Romantic - Royal | 68 | |
18 | Mathilda Gunnarsson | Aragorn | ||
15:37 | Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | 4 | |
19 | Lisa Lundberg | Brise Du Printempes | ||
15:45 | Mantorpsryttarna | Quattro - Osmium - Ramiro Z | 12 | |
20 | Hanne Forsberg | Pontino | ||
15:52 | Mjölby Ridklubb | Pontus - Palermo | 65 | |
21 | Nathalie Borin | Zalmiak (SWB) | ||
16:00 | Trögds RF | Zephyr - Marwin | 84 | |
22 | Charlotte Esping | Katara (SWB) | ||
16:07 | Rappestad RK | Briar - Testarossa | 41 | |
23 | ||||
16:15 | Mantorpsryttarna | 6 | ||
till toppen |
Klass 6 - Dressyr Lätt A:4 | ||||
14 anmälda | ||||
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Åsa Nyman | Funderr Norhedes Svenne | ||
16:35 | Valla PK | 94 | ||
2 | Kristina Hallenberg | Elwood | ||
16:43 | Mantorpsryttarna | Ehrenwort - Landadel | 28 | |
3 | Carolina Lindgren | Nectar | ||
16:51 | Skogslottens RF | New Balance - Warsteiner | 58 | |
4 | Helen Johansson | Pirouette | ||
16:59 | Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 64 | |
5 | Anna Carlson | Vollenweider | ||
17:17 | Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 80 | |
6 | Clara Wiberg Öster | Didrik | ||
17:25 | Linköpings RS | Okänd - Okänd | 25 | |
7 | Maria Gunnarsson | Aragorn | ||
17:33 | Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | 4 | |
8 | Frida Eriksson | Dayro | ||
17:41 | Mjölby Ridklubb | D-Day - Swift | 23 | |
9 | Kristina Hallenberg | Olaf | ||
17:49 | Mantorpsryttarna | Armstrong - Fernando | 60 | |
10 | ||||
17:57 | Linköpings FK | Riccione - Don Schufro | 86 | |
11 | ||||
18:05 | Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 36 | |
12 | ||||
18:13 | Linköpings FK | Junior de Pommes - Larinero | 39 | |
13 | ||||
18:21 | Skogslottens RF | D-Day - Nepal | 76 | |
14 | ||||
18:29 | Rappestad RK | Uckermärker - Kolibri | 8 | |
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |