Mjölby Ridklubb 2010-11-06 - 2010-11-07 |
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2010-11-04 kl. 22:58 Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 Klass 5 - Dressyr Lätt A:1 Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 |
Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 | ||||
22 anmälda | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Charlotte Esping | London Pride | ||
16:15 | Rappestad RK | Londonderry - Amiral | 46 | |
2 | Piroschka Fasching | Dammit | ||
16:22 | Grännabygdens RF | Bayron (SWB) - Opius | 20 | |
3 | Anneli Langevik | Romeos Cabri 238 | ||
16:29 | Rappestad RK | Idon Busklund D688 - Hovdaren D610 | 69 | |
4 | Helen Johansson | Pirouette | ||
16:36 | Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 64 | |
5 | Cecilia Rydin | Armada | ||
16:43 | Rappestad RK | Corrado WL - Bernstein | 3 | |
6 | Emma Egedal | Zebori | ||
16:50 | Mantorpsryttarna | Akribori - Patrice (SWB) | 92 | |
7 | Frida Ålebring | Godiva Guild | ||
16:57 | Tidaholmsbygden | Guido (ex Gudo) - Calypso IV | 35 | |
8 | Anna Carlson | Vollenweider | ||
17:04 | Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 82 | |
9 | Camilla Ceder | Edwin | ||
17:11 | Kiladalens Lantliga | Parant - Torjus | 28 | |
10 | Maja Johansson | Xairel | ||
17:18 | Vretagymnasiets HF | Haxixe - Eleito | 90 | |
11 | Carolina Lindgren | Nectar | ||
17:40 | Skogslottens RF | New Balance - Warsteiner | 57 | |
12 | Mari Gladh | Uro | ||
17:47 | Tranås Ridklubb | Emilion - Narcos II | 77 | |
13 | Malin Filipsson | erbeline | ||
17:54 | Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 30 | |
14 | Nina Fox Stark | Dion | ||
18:01 | Mantorpsryttarna | Dionysos - Legat | 23 | |
15 | Charlotte Törnkvist | Tippo | ||
18:08 | Mantorpsryttarna | 96 | ||
16 | Kristina Hallenberg | Elwood | ||
18:15 | Mantorpsryttarna | Ehrenwort - Landadel | 29 | |
17 | Susanne Rosen | Boddington (SWB) | ||
18:22 | Tollstad HSK | Gigolo - Torboldt | 6 | |
18 | Charlotte Esping | Irish Coffee | ||
18:29 | Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 39 | |
19 | Piroschka Fasching | Pomme dīPie | ||
18:36 | Grännabygdens RF | Dīavenir - Flamingo | 65 | |
20 | ||||
18:43 | Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 42 | |
21 | ||||
18:50 | RK Finspång | Romano - Curacao xx | 61 | |
22 | ||||
18:57 | Åkerbo R&KS | Kimmi af Nörhalne - May Sherif | 55 | |
till toppen |
Klass 5 - Dressyr Lätt A:1 | ||||
38 anmälda | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Elin Arnemyr Nyberg | Pasquinel | ||
11:30 | Mantorpsryttarna | Stanford - Mix | 63 | |
2 | Nathalie Sääf | Zamba | ||
11:37 | Söderköpings RS | Okänd | 91 | |
3 | Camilla Hellberg | Runa D'Or | ||
11:44 | Katrineholms RF | Relevant - Inschallah AA | 71 | |
4 | Linnea Kardell | Warina | ||
11:51 | Mjölby Ridklubb | Worldly - A jungle prince | 85 | |
5 | Ida Eriksson | Jippi | ||
11:58 | Åkerbo R&KS | Okänd - Okänd | 40 | |
6 | Madelene Karlsson | Dulf 4 | ||
12:05 | Tranås Ridklubb | Dynamo - Sin Clair xx | 27 | |
7 | Emma Lind | Lyckänge Roscoe | ||
12:12 | Nykyrka RK | Equinox Beaubrook - Hanover Super Dan | 51 | |
8 | Alexandra Järnkrok | Mercurius (SWB) | ||
12:19 | Rappestad RK | Maraton - Midt-West Ibi-Light | 53 | |
9 | Mathilda Gunnarsson | Aragorn | ||
12:26 | Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | 2 | |
10 | Elisabeth Lakatos | Goofy | ||
12:33 | Bjärka-Säby RF | Chirac - Duell | 36 | |
11 | Charlotte Esping | London Pride | ||
12:40 | Rappestad RK | Londonderry - Amiral | 46 | |
12 | Cecilia Rydin | Armada | ||
13:02 | Rappestad RK | Corrado WL - Bernstein | 3 | |
13 | Ida Andersson | Lutger fan de Slachtedyk | ||
13:09 | Holavedens Lantliga | Olrik 383 - Rypke 321 | 50 | |
14 | Birgitta Holm | Kosow Harward Classic | ||
13:16 | Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 42 | |
15 | Elin Ekblom | Winette | ||
13:23 | Dyltabruks RF | Rubiquil - El Corona | 88 | |
16 | Lina Wahlborg | Crucifix | ||
13:30 | Väderstad HSK | Eighty Eight Keys xx - Sober | 18 | |
17 | Ida Sandin | Waia | ||
13:37 | Mantorpsryttarna | Farmer - Zirkoon | 84 | |
18 | Frida Ålebring | Godiva Guild | ||
13:44 | Tidaholmsbygden | Guido (ex Gudo) - Calypso IV | 35 | |
19 | Anna Carlson | Vollenweider | ||
13:51 | Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 82 | |
20 | Sofia Wallgren | Arabel | ||
13:58 | Mantorpsryttarna | Akribori - Arram | 1 | |
21 | Helen Melchersson | Rubin-Hertzogin | ||
14:05 | Skogslottens RF | Rubinrot - Hertigen | 70 | |
22 | Karin Rhedin | Lord | ||
14:12 | Mjölby Ridklubb | Landwind II B - Sit This One Out xx | 47 | |
23 | Camilla Ceder | Edwin | ||
14:19 | Kiladalens Lantliga | Parant - Torjus | 28 | |
24 | Charlotte Esping | Irish Coffee | ||
14:26 | Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 39 | |
25 | Ida Larsson | Veronique H | ||
14:48 | Mjölby Ridklubb | Darco - Uniform | 78 | |
26 | Kristina Hallenberg | Elwood | ||
14:55 | Mantorpsryttarna | Ehrenwort - Landadel | 29 | |
27 | Jenny Brolenius | Lusta | ||
15:02 | Linköpings FK | Cortus - Grandsudan F | 49 | |
28 | Malin Filipsson | erbeline | ||
15:09 | Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 30 | |
29 | Emma Egedal | Zebori | ||
15:16 | Mantorpsryttarna | Akribori - Patrice (SWB) | 92 | |
30 | Marie Schön | Taverne | ||
15:23 | Vikbolandets RF | Democraat - Zeoliet | 75 | |
31 | Nina Fox Stark | Dion | ||
15:30 | Mantorpsryttarna | Dionysos - Legat | 23 | |
32 | Maja Johansson | Xairel | ||
15:37 | Vretagymnasiets HF | Haxixe - Eleito | 90 | |
33 | Ebba Karlsson | Berthram af Tollstad | ||
15:44 | Mantorpsryttarna | Mintage xx - Lambert | 5 | |
34 | ||||
15:51 | Motala RF | Goldmine xx - Abdullah | 26 | |
35 | ||||
15:58 | Mjölby Ridklubb | Richfield - Hertigen | 76 | |
36 | ||||
16:05 | Mantorpsryttarna | National Zenith xx - Chagall | 93 | |
37 | ||||
16:12 | RK Finspång | Romano - Curacao xx | 61 | |
38 | ||||
16:19 | Mantorpsryttarna | Olivier - Irco Polo | 80 | |
till toppen |
Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 | ||||
26 anmälda | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Ida Eriksson | Jippi | ||
08:00 | Åkerbo R&KS | Okänd - Okänd | 40 | |
2 | Sara Andersson | Brithney (SWB) | ||
08:06 | Åkerbo R&KS | Bourbon - Chirlon | 9 | |
3 | Camilla Hellberg | Runa D'Or | ||
08:13 | Katrineholms RF | Relevant - Inschallah AA | 71 | |
4 | Elisabeth Lakatos | Goofy | ||
08:19 | Bjärka-Säby RF | Chirac - Duell | 36 | |
5 | Elin Samuelsson | Czardas (SWB) | ||
08:26 | Stjärnorps RK | Briar - Good Future | 19 | |
6 | Ida Andersson | Lutger fan de Slachtedyk | ||
08:32 | Holavedens Lantliga | Olrik 383 - Rypke 321 | 50 | |
7 | Linnea Kardell | Warina | ||
08:54 | Mjölby Ridklubb | Worldly - A jungle prince | 85 | |
8 | Alexandra Järnkrok | Mercurius (SWB) | ||
09:00 | Rappestad RK | Maraton - Midt-West Ibi-Light | 53 | |
9 | Elin Arnemyr Nyberg | Pasquinel | ||
09:07 | Mantorpsryttarna | Stanford - Mix | 63 | |
10 | Nathalie Sääf | Zamba | ||
09:13 | Söderköpings RS | Okänd | 91 | |
11 | Karin Rhedin | Lord | ||
09:20 | Mjölby Ridklubb | Landwind II B - Sit This One Out xx | 47 | |
12 | Margareta Forsberg | Eros (SWB) | ||
09:26 | Nyckelryttarna | Emmerton (ex Raldolala) - Maraton | 31 | |
13 | Emma Lind | Lyckänge Roscoe | ||
09:33 | Nykyrka RK | Equinox Beaubrook - Hanover Super Dan | 51 | |
14 | Lina Wahlborg | Crucifix | ||
09:39 | Väderstad HSK | Eighty Eight Keys xx - Sober | 18 | |
15 | Camilla Ceder | Brithney (SWB) | ||
09:46 | Kiladalens Lantliga | Bourbon - Chirlon | 9 | |
16 | Hanne Forsberg | Pontino | ||
09:52 | Mjölby Ridklubb | Pontus - Palermo | 66 | |
17 | Kristin Karpesjö | Ravine | ||
10:14 | Vretagymnasiets HF | Ravell - Pontus | 68 | |
18 | Mathilda Gunnarsson | Aragorn | ||
10:20 | Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | 2 | |
19 | Marie Schön | Taverne | ||
10:27 | Vikbolandets RF | Democraat - Zeoliet | 75 | |
20 | Jenny Brolenius | Lusta | ||
10:33 | Linköpings FK | Cortus - Grandsudan F | 49 | |
21 | Helen Melchersson | Rubin-Hertzogin | ||
10:40 | Skogslottens RF | Rubinrot - Hertigen | 70 | |
22 | Elin Ekblom | Winette | ||
10:46 | Dyltabruks RF | Rubiquil - El Corona | 88 | |
23 | Sanna Iggstrand Henefelt | Cara Mio | ||
10:53 | Botkyrka RS | Arrlik - Krocket | 11 | |
24 | ||||
10:59 | Motala RF | Goldmine xx - Abdullah | 26 | |
25 | ||||
11:06 | Mantorpsryttarna | National Zenith xx - Chagall | 93 | |
26 | ||||
11:12 | Mantorpsryttarna | Krunch de Breve - Topas | 83 | |
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |